Nadmiar tkanki tłuszczowej może być źródłem dyskomfortu. Teraz, jeśli chcemy się go pozbyć, nie musimy ograniczać się do zdrowej diety lub intensywnych ćwiczeń. Możliwe jest zrobienie zabiegu liposukcji, który skutecznie usuwa zbędną tkankę tłuszczową. Dowiedz się więcej!

Liposukcja – co to takiego?

Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija, opracowując nowe usługi, dzięki którym możemy poprawić nasz wygląd i poczuć się lepiej bez zbędnego ryzyka. Możemy zdecydować się na zabieg dla włosów, twarzy czy też ciała. Właśnie czymś takim jest liposukcja. To technika, która dosłownie polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu z ciała. Co ciekawe, metoda ta nie jest taka nowa – pierwsze zabiegi odsysania tłuszczu miały miejsce już w latach 60 XX wieku. Wtedy jednak wykorzystywano inny sposób, który wiązał się ze sporym ryzykiem. Na szczęście dzisiaj jest zabieg zupełnie bezpieczny. Nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia czy ciała. Nie jest też bardzo skomplikowany. Z tego względu wiele osób na całym świecie decyduje się na jego przejście. Podczas zabiegu złogi tłuszczowe są najpierw rozbijane, a potem usuwane. Dzięki temu działaniu możemy skutecznie wysmuklić i wymodelować dane części ciała. Skóra po usunięciu tłuszczu jest gładka i nie ma żadnych widocznych śladów. Co ciekawe, podczas jednej sesji możliwe jest pozbycie się nawet kilku litrów tłuszczu. Tłuszcz ten może być następnie wykorzystany do innych zabiegów, takich jak lipofilling lub lipolifting. W tym wypadku tłuszcz służy do zwiększenia objętości różnych partii ciała.

Liposukcja – do jakich partii ciała?

Jakie efekty przynosi zabieg liposukcji?Liposukcja to wszechstronny zabieg. Możemy go wykorzystać, aby poprawić wygląd różnych części ciała. Usunięcie tłuszczu jest możliwe z brzucha, ud, pośladków, ramion, pleców czy szyi. Część osób decyduje się również na zredukowanie tkanki tłuszczowej z twarzy. Dzięki temu bardzo duża część osób może pozbyć się swoich niedoskonałości.

Dla kogo zabieg liposukcji?

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa i skuteczne działanie liposukcja to zabieg, na który wielu się decyduje. W jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej? Okaże się ratunkiem dla tych, którzy zmagają się z uciążliwą tkanką tłuszczową, której nie są w stanie się pozbyć. Może zdarzyć się tak, że nadmiar tłuszczu kumuluje się w jednym miejscu, co nie wygląda zbyt estetycznie. Może być to brzuch, ramiona lub uda – często u każdego wygląda to inaczej. Nawet po intensywnych treningach i diecie w takich miejscach nie umiemy zmniejszyć ilości tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji zabieg liposukcji będzie idealnym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że metoda ta może być stosowana u osób pełnoletnich, o dobrym zdrowiu, które mają mniej więcej prawidłową wagę. Na tę opcję często decydują się kobiety po ciąży – liposukcja pomaga im pozbyć się nadmiaru tłuszczu na brzuchu, którego normalnie bardzo ciężko się pozbyć.

Przeciwwskazania dla liposukcji

Nie zawsze liposukcja okaże się trafionym wyborem. Zanim zdecydujemy się na tego typu działanie, powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Okazuje się, że zabieg ten nie będzie wskazany u osób, które chorują na choroby serca, tarczycy bądź układu oddechowego. Powinni zrezygnować z niego również ci, którzy cierpią na niewydolność nerek oraz wątroby. Nie będzie to dobra opcja dla osób mających cukrzycę lub nadciśnienie. Należy zachować ostrożność też w przypadku problemów z krzepliwością krwi oraz stanów zapalnych i chorób skóry. Jeśli zmagamy się z którąkolwiek z tych dolegliwości, liposukcja nie jest dla nas. Musimy też mieć na uwadze, że zabieg odsysania tłuszczu nie może być alternatywą dla leczenia w przypadku otyłości lub nadwagi. Wykorzystywanie tej metody w tym przypadku jest wręcz niewskazane.

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Do liposukcji, tak jak każdego zabiegu, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Jeśli chcemy, aby przebiegł prawidłowo, musimy zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Warto przeprowadzić podstawowe badania, jak na przykład morfologia, glukoza, mocz czy poziom elektrolitów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie mamy żadnych niedoborów i możemy bezpiecznie podejść do zabiegu. Aby kompleksowo zadbać o siebie, powinniśmy ponadto wprowadzić zdrowe nawyki. Postarajmy się, aby nasza dieta była bardziej zróżnicowana i dostarczała naszemu organizmowi wszelkie niezbędne składniki. Oprócz tego należy zatroszczyć się o regularny wypoczynek – sen odgrywa istotną rolę w regeneracji naszego ciała. Jeśli chcemy mieć pewność, że każdego dnia będziemy mogli skutecznie wypocząć, zainwestujmy w nowy materac. Wybierzmy taki, który będzie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Gdzie go znaleźć? Sprawdźmy w sklepie stacjonarnym Elbląg. Kolejnym dobrym nawykiem, który warto wprowadzić przed zabiegiem liposukcji, jest ograniczenie lub całkowite zrezygnowanie z palenia papierosów. Palenie tytoniu należy bowiem do jednego z przeciwwskazań do zabiegu. Dobrze jest też zastanowić się nad typem znieczulenia, które wybierzemy. W przypadku ogólnego konieczne jest bycie na czczo podczas zabiegu.

Efekty liposukcji – jak szybko są widoczne?

Decydując się na zabieg liposukcji, na pewno nie możemy doczekać się, aby zobaczyć końcowy wynik. Na szczęście nie musimy długo czekać – efekty są widoczne od razu po pierwszej sesji odsysania tłuszczu. Możemy wtedy pozbyć się nawet 4 litrów tłuszczu, co robi sporą różnicę. Dzięki temu nawet problematyczne partie naszego ciała mogą być wymodelowane i smukłe. Co ciekawe, przy okazji zabiegu możemy też zmniejszyć widoczność cellulitu. Jeśli chodzi o dochodzenie do siebie, rekonwalescencja może trwać od 4 do 6 tygodni. W tym czasie musimy oszczędzać się i dbać o siebie. Zrezygnujmy z intensywnej aktywności fizycznej przez co najmniej miesiąc. Dobrze, aby wtedy nosić odzież uciskową, ponieważ dzięki niej będziemy mogli zmniejszyć ryzyko powstawania opuchlizn i krwiaków. Warto ponadto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które nie tylko wpłyną korzystnie na nasze samopoczucie, ale też pomogą zachować efekty zabiegu na dłużej.

Zabieg liposukcji to rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z uciążliwą tkanką tłuszczową, której nie potrafią pozbyć się poprzez dietę lub ćwiczenia. Dzięki tej usłudze mogą szybko i skutecznie pożegnać się z nadmiarem tłuszczu w ciele. Nie ma wątpliwości, że doda im to pewności siebie i komfortu.