Gdy kupujesz nowy materac, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje indywidualne preferencje i potrzeby, a także dokonać wyboru kierując się wpływem produktu na zdrowie. Bardzo istotny jest rodzaj zastosowanego w produkcie wypełnienia. To ono odpowiada za właściwości modelu. Nie ma rodzaju materaca, który odpowie wszystkim. Dziś bierzemy pod lupę produkty z wypełnieniem piankowym. 

Czym wyróżnia się materac piankowy?

Bardzo wielu klientów decyduje się na zakup materaca piankowego. Są to produkty bardzo uniwersalne, które spodobają się większości użytkowników. Wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą sprężystością i elastycznością, dzięki czemu idealnie dopasowują się do krzywizn ciała, dając przyjemny efekt otulenia. Materace piankowe pozwalają także na dogłębną regenerację mięśni, dzięki czemu zmniejszają ich napięcie. Dodatkowo niwelują dolegliwości bólowe i sprawiają, że wady postawy nie pogłębiają się. Co istotne, wiele modeli piankowych posiada właściwości zdrowotne – na rynku znajdziesz produkty ortopedyczne, czy przeciwodleżynowe. Modele wykonane z pianki są miękkie i nie naciskają na ciało, dzięki czemu nie musisz martwić się o drętwienie kończyn. Materace Hilding w Chorzowie oferują produkty, które zapewnią Ci wysoką higienę snu. Modele piankowe wyróżniają się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza i blokują rozwój drobnoustrojów.

Kto powinien zdecydować się na materac piankowy?

Materac piankowy - czy warto go kupić i gdzie dostać najlepszy?Materac piankowy to jednej z najbardziej uniwersalnych modeli, dzięki czemu spodoba się bardzo dużej ilości użytkowników. Co ciekawe, modele te idealnie sprawdzą się osobom starszym, ale będą także odpowiednie dla małych dzieci. Pianka sprawia, że ciało malucha jest odpowiednio podparte, a jednocześnie może zdrowo się rozwijać. Są także dobrą opcją dla sportowców i aktywnych osób, które potrzebują codziennej dogłębnej regeneracji mięśni. Przydadzą się także nastolatkom, ponieważ zmniejszają ryzyko powstawania wad postawy, które pojawiają się zazwyczaj w młodzieńczych latach. Jeśli dokucza Ci schorzenie kręgosłupa wybór materaca piankowego będzie strzałem w dziesiątkę. Produkt pozwoli na odpowiednią regenerację stawów. Modele piankowe są antyalergiczne, a ich wkład zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co przekłada się także na wysoką higienę snu.

Rodzaje materacy

Materace Hilding w Inowrocławiu oferują bardzo szeroki wybór produktów, wśród których na pewno znajdziesz taki, który odpowie Twoim potrzebom. Modele piankowe mają różne rodzaje. Materace lateksowe posiadają bardzo dobre właściwości antybakteryjne i blokują rozwój roztoczy. To bardzo ważna informacja dla alergików, dla których sterylne łóżko jest niesamowicie istotne. Porowata struktura modeli lateksowych zapewnia także perfekcyjny przepływ powietrza, dzięki czemu podłoże nie ulega zawilgoceniu. Produkty wysokoelastyczne, jak sama nazwa wskazuje, wyróżniają się przede wszystkim bardzo elastyczną powierzchnią, która dopasowuje się do krzywizn ciała. Modele są także niezwykle wytrzymałe i higieniczne. Skutecznie zapobiegają powstawaniu wad postawy i niwelują ból. Modele termoelastyczne dopasowują się do kształtu Twojego ciała pod wpływem jego nacisku i temperatury. Nie naciskają na ciało i gwarantują odpowiedni przepływ krwi.
Materace piankowe to świetne rozwiązanie dla wielu – już dziś postaw na jakość!