Wybór odpowiedniego materaca w znaczący sposób przekłada się na jakość naszego życia. Z uwagi na to nie powinna to być pochopna decyzja kierowana aktualnymi trendami. Pod uwagę należy wziąć swoją wagę, wzrost, indywidualne preferencje odnośnie odczuwalnej twardości, a także wiek, stan zdrowia czy rodzaj wkładu. A co jeśli nie wiemy, jaki rodzaj wkładu byłby dla nas najbardziej odpowiedni? Wtedy warto w pierwszej kolejności sprawdzić materace piankowe.

Czym jest materac piankowy?

Materace piankowe zdecydowanie dominują na współczesnym rynku. Jednym z najbardziej polecanym oraz zaufanym producentem materacy jest Hilding Anders, którego materace piankowe zbudowane są z innowacyjnej pianki, która poprzez rozwój technologii została w znaczący sposób udoskonalona. Do jej produkcji Hilding Anders stosuje najwyższej jakości materiały, które nie są toksyczne zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Materace Hilding z wkładem piankowym mają wiele wspólnych cech, jednak zastosowanie różnych piankę sprawia, że są one lekko zmodyfikowane. Najczęściej stosowaną pianką jest pianka wysokoelastyczna (HR), która nadaje materacowi odpowiednią twardość, sprężystość oraz elastyczność. Może ona występować sama lub w towarzystwie innych pianek, takich jak Visco, która jest pianką termoelastyczną. Oznacza to, że  w idealny sposób potrafi dostosować się do kształtów naszego ciała poprzez reagowanie na jego temperaturę oraz nacisk. Do materacy piankowych zalicza się także materace lateksowe, które powstają z naturalnego surowca i są antyalergiczne.

Materace piankowe z oferty Sleeping HouseCechy materaca piankowego

Materace piankowe są niezwykle popularne nie tylko z uwagi na ciekawe wypełnienie, ale wiążące się z nim zalety. Wyróżnić tutaj można:

  • lekkość produktu,
  • doskonałe dopasowanie się do sylwetki,
  • równomierne rozłożenie ciężaru ciała,
  • higieniczność,
  • wytrzymałość,
  • odporność na odkształcenia.

Materace piankowe z oferty Sleeping House

Sleeping House doskonale zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na nasze życie ma materac, dlatego w ofercie dostępnej na sleepinghouse.pl znajdują się materace najlepszej jakości. Praktycznie każdy model marki Hilding jest dostępny w sklepie internetowym Sleeping House, a jego zakup odbywa się w szybki i bezpieczny sposób. Każdy materac jest szczegółowo opisany, aby móc w jak najefektywniejszy sposób dopasować materac od Hilding. Zamawiając w Sleeping House mamy pewność, że transport będzie darmowy a wysyłka nastąpi nawet w jeden dzień. W razie wątpliwości, jaki materac piankowy zakupić, można skontaktować się z wykwalifikowanym konsultantem poprzez czat dostępny na stronie w prawym dolnym rogu witryny. W zależności od rodzaju preferowanej pianki na stronie znaleźć można materace piankowe:

  • termoelastyczne – takie jak Hilding Salsa, który jest dodatkowo materacem medycznym,
  • lateksowe – takie jak Hilding Melody,
  • wysokoelastyczne – takie jak Hilding Foxtrot, który jest najtwardszym dostępnym modelem.

Wybór materaca zależy od wielu czynników, jednak pamiętajmy, że poza pozytywnymi stronami, materace piankowe mają jedną wadę – dla osób preferujących twarde podłoże mogą być zbyt miękkie. Jednak kierując się swoją wagą oraz preferencjami odnośnie twardości bez problemu powinniśmy znaleźć idealny dla nas model. W razie pomyłki Sleeping House przyjmuje zwroty nieodpakowanego materaca w ciągu 30 dni.