W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne aspekty produktów wykorzystywanych na co dzień. SleepMed, jako wiodąca marka w branży materaców, idealnie wpisuje się w ten trend, działając zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie ekologicznych pianek, takich jak Visco Bio, HR Bio oraz NATURALIS®, nie tylko zapewnia użytkownikom wyjątkowy komfort snu, ale także wspiera ich zdrowie i dba o środowisko. Odkryj, dlaczego warto zainwestować w materace z naturalnymi piankami i jak mogą one pozytywnie wpłynąć na Twoje życie.

Ekologia i marka SleepMed

SleepMed to marka, która od lat wyróżnia się na rynku nie tylko ze względu na jakość swoich produktów, ale także z powodu działania z dbałością o ekologię. W dzisiejszych czasach, gdy odpowiedzialność za środowisko naturalne staje się coraz ważniejsza, SleepMed stawia na zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania, dbając o zdrowie użytkowników oraz przyszłość naszej planety.

Przegląd naturalnych pianek od marki SleepMedJednym z kluczowych aspektów ekologii jest trwałość produktów. SleepMed projektuje swoje materace tak, aby były one nie tylko wygodne, ale również wyjątkowo trwałe. Akcesoria o długiej żywotności przekładają się na mniejsze zużycie surowców i ograniczoną ilość odpadów. Długie gwarancje oferowane przez markę są dowodem na zaangażowanie firmy w jakość i trwałość swoich wyrobów.

SleepMed chętnie sięga po surowce pochodzenia naturalnego, które są przyjazne dla środowiska i zdrowia człowieka. Pianki stosowane w materacach SleepMed, takie jak Visco Bio, HR Bio oraz NATURALIS®, zawierają oleje roślinne, rycynowy i sojowy, zamiast sztucznych związków chemicznych. Takie podejście nie tylko zmniejsza emisję szkodliwych substancji podczas produkcji, ale także gwarantuje właściwości hipoalergiczne oraz wyższą biodegradowalność produktów.

Pianki naturalne z oferty SleepMed

SleepMed to marka, która priorytetowo traktuje zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczną przy jednoczesnym zapewnianiu wyjątkowego komfortu snu swoim klientom. W swojej ofercie posiada innowacyjne i ekologiczne pianki: NATURALIS®, HR Bio oraz Visco Bio. Czym się one charakteryzują?

  • NATURALIS®

Naturalny olejek rycynowy zastępuje sztuczne związki chemiczne. Działa nawilżająco, przeciwbólowo i antybakteryjnie. Materac jest też bezpieczny dla alergików oraz osób, które mają wrażliwą skórę. Olejek pozyskiwany jest w sposób przyjazny dla środowiska. Jego zapach jest w pełni neutralny. Pianka redukuje punkty nacisku i zapewnia optymalne podparcie dla ciała, przeciwdziałając nadmiernemu zapadaniu się i wspierając zdrowe ułożenie kręgosłupa. Wysoką jakość tego rodzaju wypełnienia potwierdza certyfikat Nordic Swan Ecolabel przyznany piance NATURALIS®.

  • HR Bio

Kolejnym rodzajem naturalnej pianki od marki SleepMed jest HR Bio. Gwarantuje elastyczność, wentylację oraz wsparcie. W jej składzie znajduje się olej sojowy, pochodzący z ekologicznych upraw. Jest pozyskiwany jako produkt uboczny uzyskiwany podczas zbiorów soi spożywczej. Nadaje piance HR Bio hipoalergiczne właściwości. Strukturę charakteryzuje wysoka sprężystość i zdolność do dostosowywania się do anatomicznej budowy ciała, zapewniając optymalne podparcie kręgosłupa. Certyfikat SteP Oecotex potwierdza zrównoważoną produkcję, a Oeko-Tex Standard 100 bezpieczeństwo wszystkich surowców dla zdrowia użytkowników.

  • Visco Bio

Visco Bio to pianka termoelastyczna. Pod wpływem ciężaru i ciepła ciała dostosowuje się do sylwetki użytkownika. Ogranicza prawdopodobieństwo występowania napięć mięśniowych, a dodatkowo w pozytywny sposób wpływa na komfort podczas snu. Jest podzielona na 7 stref twardości. Podobnie, jak pianka NATURALIS®, również Visco Bio została nasączona wspomnianym powyżej olejkiem rycynowym. Produkcja zgodna ze standardami Vita Rest Origin zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska.

Kolekcja SleepMed Natura – wybierz coś dla siebie!

W kolekcji SleepMed Natura dostępne są dwa materace. Pierwszy z nich to SleepMed Natura Plus. Zastosowana w topie pianka Visco Bio dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła, redukując nacisk na stawy i zwiększając komfort snu. Z kolei odpinany top pozwala na łatwą regulację twardości materaca oraz ułatwia utrzymanie w sypialni higieny na najwyższym poziomie. SleepMed Natura Plus to dobry wybór dla Ciebie jeśli szukasz w pełni piankowego podłoża do spania, które jest ergonomiczne, wygodne i stworzone z myślą o ekologii.

Kolejny model to SleepMed Natura Hybrid Plus. Wkład ze sprężyn kieszeniowych typu Multi zapewnia doskonałe wsparcie punktowe i elastyczność. W warstwach piankowych znajdują się naturalne olejki, a efektywną wentylację zapewnia system Airforce. Jeśli chcesz, aby podłoże dopasowało się perfekcyjnie do Twojej sylwetki, zależy Ci na amortyzacji, ekologicznych materiałach i dobrym przepływie powietrza, wybierz model Hybrid Plus.

Naturalne pianki to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią wysoką jakość snu i troszczą się o swoje zdrowie oraz dobro planety. Przegląd pianek od marki SleepMed potwierdza, że innowacyjne technologie i starannie dobrane składniki sprawiają, że sen staje się nie tylko głęboki, ale i regenerujący. Dzięki materacom z serii SleepMed Natura możesz cieszyć się komfortem i luksusem podczas snu, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

wyrób medycznySleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.