Od jakiegoś czasu bardzo modne stało się organizowanie Wigilii wśród znajomych i przyjaciół. Jest to świetna okazja do spotkania dla większych czy mniejszych grup. Może ona wyglądać bardzo podobnie, jak standardowa Wigilia, ale może mieć swoje własne reguły i wymagania. Jak zorganizować Wigilię z przyjaciółmi? Jakie menu zaproponować? Czy ważne są dekoracje? Co możecie robić w trakcie takiego spotkania? Czy warto podarować sobie wzajemnie małe upominki? Tego i jeszcze kilku cennych informacji dowiesz się poniżej!

Jak zorganizować Wigilię z przyjaciółmi?

Zorganizowanie Wigilii z przyjaciółmi to wspaniały pomysł! Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które mamy nadzieję, że Wam pomogą:

  • Zaproszenia

Zaproszenia w formie papierowej już dawno odeszły do przeszłości, dlatego Wy postawcie na coś teraźniejszego: zaplanujcie wydarzenie na Facebook’u! Zaproście na nie wszystkie osoby, które będą mile widziane na Waszej Wigilii. Możecie napisać post lub dodać w opisie wydarzenia, że osoby zaproszone mogą zabrać ze sobą swoich partnerów oraz partnerki, jeśli planujecie większą Wigilię.

  • Wigilia z przyjaciółmi - jak ją zorganizować?Lokalizacja

Lokalizacja Waszej Wigilii będzie zależeć przede wszystkim od liczby osób na nią zaproszonych. Jeśli będzie Was tylko kilka osób, to śmiało wybierzcie mniejsze mieszkanie, jednej z osób organizujących to wydarzenie. Zaprosiliście dość dużo osób i boicie się, że mała przestrzeń może nie być wystarczająca? Możecie wykorzystać większe mieszkanie lub wynająć specjalną salę czy restaurację – to oczywiście wiąże się z większymi kosztami.

  • Menu

Wybór menu również zależy od kilku czynników. Przede wszystkim zastanówcie się, czy chcecie tradycyjne potrawy wigilijne, czy może jednak postawicie na bardziej współczesne dania. Na Waszym wigilijnym stole mogą pojawić się zarówno standardowe pierogi czy barszcz czerwony z uszkami, jak i również pizza czy chipsy! Potrawy możecie przygotować samodzielnie, ustalając kto, co będzie przygotowywać lub zamówić gotowe dania z restauracji, co będzie znacznie droższe. Pamiętajcie również o osobach z różnymi alergiami żywieniowymi, aby im również zapewnić kilka potraw!

  • Dekoracje

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się również z pięknymi dekoracjami przedstawiającymi zimowe motywy. Wy również koniecznie udekorujcie wcześniej wybrane miejsce spotkania! Możecie ubrać wspólnie mniejszą lub większą choinkę, rozwiesić lampki dekoracyjne czy kupić serwetki ze świątecznym motywem! Uwierzcie nam, że wtedy Wasza Wigilia będzie miała niepowtarzalny klimat i atmosferę!

  • Tradycje

Święta Bożego Narodzenia wiążą się również z wieloma tradycjami, które są kultywowane od pokoleń. Wy możecie to robić, ale nie musicie! Wcześniej ustalcie, czy będziecie dzielić się opłatkiem oraz, czy prezenty na Wigilii będą mile widziane. Ważne jest, aby ustalić to stanowczo dużo wcześniej niż planowana data spotkania, aby każdy wiedział, czy ma coś przygotować.

  • Rozrywka

Koniecznie zorganizujcie coś ciekawego na swojej Wigilii! Możecie razem obejrzeć film, oczywiście wcześniej go losując z propozycji wszystkich obecnych. Fajnym pomysłem jest również zagranie w różne gry planszowe! Poproś swoich przyjaciół o przyniesienie swoich propozycji, abyście mieli co robić przez cały wieczór.

  • Muzyka

Jeśli chodzi o muzykę, to śmiało możecie w tle puścić świąteczną playlistę z najpopularniejszymi zimowymi hitami muzycznymi. Te utwory z całą pewnością stworzą świetną atmosferę na Waszej Wigilii!

  • Plan na wieczór

Możecie razem ustalić plan na wieczór, czyli co po kolei będziecie robić. Oczywiście niech będzie to tylko wskazówka, abyście o niczym nie zapomnieli, a nie ścisły plan, którego koniecznie musicie się trzymać!

  • Prezenty

Wcześniej koniecznie ustalcie, czy w ogóle chcecie robić sobie nawzajem małe prezenty. Jeśli każda osoba się zgodzi, to możecie losować, komu dokładnie będziecie tworzyć mały upominek. Ustalcie również, do jakiej kwoty ma być owy prezent, aby żadna osoba nie czuła się pokrzywdzona.

Wiemy, że Wigilia z rodziną może być dość trudna, a spowodowane jest to powszechnymi konfliktami. Dlatego też świetnym pomysłem jest zorganizowanie Wigilii z przyjaciółmi, wśród których czujesz się najlepiej. Po tak wspaniałym dniu i wieczorze należy się każdemu z Was dobrej jakości sen. To zapewnić może jeden z materacy znajdujących się na tej stronie: www.hilding.pl. Możesz również wybrać materac o wymiarach 100×200 cm, który znajdziesz tutaj: www.sleepinghouse.pl. Ten rozmiar łóżka jest idealny dla osoby, która śpi w pojedynkę, a jednak preferuje nieco więcej przestrzeni w łóżku. Materac możesz również kupić w każdym sklepie stacjonarnym, który oferuje sprzedaż elementów sypialnianych, znajdującym się w mieście Elbląg. Serdecznie zapraszamy!