Alpaki to łagodne i cudowne zwierzęta, których runo wydaje się być niesamowicie ciepłe. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy kołdra z takim wypełnieniem będzie odpowiednim wyborem na lato.

Jak powstają kołdry wypełnione włóknami z alpaki?

Strzyżenie alpak odbywa się raz w roku, w maju. Jest to podstawowa czynność pielęgnacyjna, którą należy wykonywać – nie trzeba więc martwić się o to, że runo jest pozyskiwane jedynie po to, by na jego bazie stworzyć między innymi artykuły sypialniane. Strzyżenie jednej alpaki obfituje w około trzy kilogramy włókna – taka ilość wystarcza średnio na dwie podwójne kołdry. Wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego i drobiny kurzu są usuwane ręcznie, na dużych sitach. Włókno jest następnie prane w ekologicznym mydle, bez dodatku środków chemicznych, dzięki czemu nie podrażnia przyszłego posiadacza kołdry. Tak przygotowane wypełnienie rozczesuje się za pomocą gręplarki – dzięki temu procesowi staje się miękkie i odpowiednio uformowane. Tak przygotowany wsad umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami bawełnianego poszycia. Firma My Alpaca wyróżnia się na tle innych sposobem pikowania kołder – proces ten wykonują ręcznie. Tak wielka dbałość o szczegóły sprawia, że włókno nie przemieszcza się, a co za tym idzie – nie powstają zimne punkty. Można więc cieszyć się niesamowitą miękkością i termoizolacją kołdry na całej jej powierzchni.

Letnia kołdra z włókna alpaki

Czy kołdry z naturalnym wypełnieniem z alpaki sprawdzą się latem?Czy naprawdę jest tak, jak się wydaje i włókno alpaki nadaje się jedynie na zimę? Oczywiście, że nie! Są to bowiem zwierzęta, które są w stanie dopasować się niemal do wszystkich możliwych warunków atmosferycznych, dzięki czemu ich wełna jest wypełnieniem w pełni oddychającym. Letnia odsłona kołder z włókien alpaki zawiera jedynie 200 mg wypełnienia na metr kwadratowy – w praktyce oznacza to, iż produkt jest lekki i zapewnia termoregulację na najwyższym poziomie. Produkt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które silnie odczuwają gorąco. Tak stworzony wsad pozwala uniknąć przegrzewania się i zapewnia komfort snu przez całą noc. Kołdry My Alpaca podczas ciepłych nocy chłodzą ciało osoby śpiącej i odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Najważniejsze cechy kołder My Alpaca

Spanie pod kołdrą wypełnioną włóknem alpaki jest wyjątkowe głównie ze względu na trzy szalenie ważne aspekty. Pierwszym z nich jest wcześniej wspomniana termoregulacja, która sprawia, że produkt dostosowywuje się do zmian ciepłoty ciała w trakcie snu. Niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, iż kołdra ta nie zatrzymuje wilgoci, a więc daje uczucie suchości – idealnie sprawdzi się u osób cierpiących z powodu nocnych potów oraz ceniących higieniczne środowisko snu. Co ważne, wyroby te są hipoalergiczne – w ich wnętrzu nie znajdują się chemiczne dodatki ani lanolina, dlatego są polecane między innymi dla alergików i astmatyków. Właściwości te zostały potwierdzone przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Zależy Ci na właściwościach, które wykazują te niezwykłe produkty? Nie czekaj – odwiedź stronę Sleeping House, wybierz odpowiedni rozmiar kołdry i ciesz się zdrowym i komfortowym wypoczynkiem latem.