Sen jest wyjątkowo istotnym czynnikiem bezpośrednio wpływającym na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Nie powinno więc budzić zdziwienia stwierdzenie, że na nasze zdrowie i jakość życia wpływa podłoże, na którym śpimy. Wybór materaca to wyjątkowo ważna decyzja. Dokonując wyboru spośród oferty materaców lateksowych, stawiamy na komfort i zdrowy sen. Poznaj specyfikę materacy lateksowych i dowiedz się, co wyróżnia materac o wymiarach 100×190 cm!

Co warto wiedzieć o materacu lateksowym?

Wybierając materac lateksowy warto postawić na sprawdzonego producenta, takiego jak marka Hilding, znajdująca się w światowej czołówce producentów materacy ze względu na jakość oraz stosowane technologie. Wówczas będziemy mieli pewność, że dokonujemy wyboru spośród najlepszych, najwyższej jakości produktów. Materace lateksowe to jedne z najnowszych, najnowocześniejszych rozwiązań. Cenią je zarówno eksperci jak i klienci, którzy dokonując wyboru materaca lateksowego sprawiają sobie wygodny, zdrowy sen na lata. To także rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Specjaliści od wad postawy wskazują na komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie podłoża do kręgosłupa.

Dlaczego materac lateksowy jest dobrym wyborem do Twojej sypialni?Borykasz się z bólem podczas snu? Materac lateksowy będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku wypoczynku. Uczucie wsparcia całego ciała wynikające z naturalnej właściwości pianki lateksowej do optymalnego podtrzymywania postury jest niezastąpione. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się nad kluczową kwestią, od której będzie zależeć komfort użytkowania wybranego materaca. Jaki rozmiar materaca lateksowego wybrać?

W jakich rozmiarach oferowane są materace lateksowe?

Standardowa długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Istnieją także materace o długości 190 cm, na które warto zwrócić uwagę, jeśli osoba użytkująca jest niższa. Przyjmuje się bowiem, że długość materaca powinna być o około 20 cm dłuża od wzrostu osoby użytkującej. To dobra alternatywa dla dorosłych osób o niższym wzroście oraz starszych dzieci i nastolatków. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy? Jeśli chodzi o szerokość, ogólnodostępne są wymiary 80 cm – skierowany do starszych dzieci, 90 cm – zapewniający wygodę nastolatkowi, 100 cm – propozycja jednoosobowa dla szczupłych osób, 120 cm, 140 cm – najmniejszy materac dwuosobowy, 160 cm- standartowy materac dwuosobowy oraz 180 cm – komfortowy, szeroki materac dla dwóch osób.

Długość materaca należy dobrać do wzrostu osoby lub osób użytkujących, przy czym warto pamiętać, że jeśli na podłożu śpi osoba wysoka oraz niska, długość materaca powinna odpowiadać wysokości osoby mierzącej więcej centymetrów. Występują materace o długości 180, 190 oraz 200 cm. Materac lateksowy 100×190 cm jest propozycją dla osób śpiących w pojedynkę. Materace lateksowe 100×190 cm będą idealne dla nastolatków oraz niższych osób dorosłych mierzących do 170 cm wzrostu z uwagi na wspomnianą konieczność zachowania 20 zapasowych centymetrów. Tani materac 100×190 cm jest doskonałą propozycją dla nastolatków i niższych osób dorosłych, które chcą zafundować sobie komfortowy sen na lata, nie wydając przy tym fortuny!

Kto najwięcej skorzysta z zakupu materaca lateksowego?

Materace lateksowe cechuje wysoka elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Nie wchłaniają wilgoci, co odróżnia je od materacy wykonanych z innych materiałów. Wszystko to sprawia, że  nie występuje ryzyko rozwoju bakterii i roztoczy. Dodatkowo, lateks jest najbardziej elastycznym z wszystkich dostępnych komponentów używanych do produkcji materacy. Materac wykonany z lateksu można więc użytkować na stelażu regulowanym, co nie wpłynie na okres żywotności podłoża. Na materac lateksowy warto więc postawić, jeśli zależy nam na higienie, jesteśmy alergikami, bądź cierpimy na wady postawy, a także bóle kręgosłupa oraz mięśni.