Dbanie o zdrowie psychiczne jest w dzisiejszych czasach kluczowe dla każdego człowieka, funkcjonującego w rozwiniętym społeczeństwie. Nieustanny napływ informacji i szybki tryb życia sprawiają, że ciało i umysł są poddawane licznym obciążeniom, a zachowanie równowagi i zdrowego podejścia do różnych spraw jest wymagające. Jeśli chcesz czerpać satysfakcję z każdego dnia, koniecznie musisz zadbać o sen. Stanowi on podstawową potrzebę Twojego organizmu, a bez niego znacznie wyższe jest ryzyko pojawienia się problemów ze zdrowiem psychicznym. Urządź dobrze sypialnię, razem z marką SleepMed. Z pewnością dzięki temu poczujesz się lepiej!

Jak sen wpływa na zdrowie psychiczne?

Dla utrzymania zdrowego zdrowia psychicznego niezbędne jest to, aby dorosły człowiek przesypiał od 7 do 9 godzin na dobę. Oczywiście, indywidualne potrzeby dotyczące snu mogą się różnić, dlatego kluczowe jest wsłuchiwanie się w potrzeby swojego organizmu.

Odpowiednia ilość snu pomaga regulować nastrój i emocje. Osoby, które wypoczywają za mało, są bardziej narażone na wahania nastroju, drażliwość i częściej zgłaszają stany lękowe. Nocny wypoczynek ma też kluczowe znaczenie w kontekście pamięci i uczenia się. Wówczas dochodzi do przenoszenia informacji z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Mechanizm ten jest określany mianem konsolidacji pamięci.

Jak sen wpływa na zdrowie psychiczne? Wybierz SleepMed i czerp satysfakcję z życiaSen pozwala też na regenerację organizmu i redukcję poziomu kortyzolu (hormonu stresu). Osoby, które codziennie efektywnie wypoczywają, są lepiej przygotowane do radzenia sobie z napięciem związanym z codziennymi wyzwaniami. Pamiętaj o tym, że chroniczny brak snu zwiększa ryzyko wykształcenia się chorób i zaburzeń psychicznych. Wiele badań wykazuje ścisły związek występujący między zaburzeniami związanymi ze snem a depresją, lękiem uogólnionym, napadami paniki czy chorobą afektywną dwubiegunową.

Dobre wyposażenie sypialni a jakość snu

Wyposażenie sypialni to jeden z głównych czynników, które wpływają na jakość snu. Wygodne łóżko, ergonomiczny materac i poduszka wysokiej jakości mogą podnieść komfort podczas wypoczynku, a także pozytywnie oddziałują na kondycję całego ludzkiego ciała. Jakie są najważniejsze zależności związane z akcesoriami sypialnianymi i jakością snu, o których warto wiedzieć?

  • Aby przespać całą noc bez budzenia się, należy zadbać przede wszystkim o swój komfort. W tym celu w łóżku warto umieścić wysokiej jakości, ergonomiczny materac od renomowanej marki SleepMed.
  • Pamiętaj też o poduszce. Wsparcie szyi zwiększa wygodę, a także ułatwia mięśniom rozluźnienie się. Brak nadmiernych napięć to czynnik, który ma ogromne znaczenie dla jakości snu.
  • Nie zapomnij o tak ważnej kwestii, jaką jest wentylacja. Jeśli w Twoim łóżku zabraknie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, nie uzyskasz komfortu termicznego. Gorąco w połączeniu z nadmiarem wilgoci to czynniki uniemożliwiające efektywne wysypianie się. Z myślą o zapobieganiu takim problemom marka SleepMed stworzyła innowacyjną technologię Airforce.
  • O co jeszcze warto zadbać? Korzystaj w sypialni z ciepłych żarówek oraz zasłon zaciemniających. Te dwa elementy wyposażenia w dużym stopniu wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu melatoniny.

Jeśli słabo wyposażysz swoją sypialnię i znajdujące się w niej akcesoria nie zapewnią Ci komfortu na optymalnym poziomie, nie będziesz w stanie się efektywnie wysypiać. Z tego powodu z pewnością ucierpi Twoje zdrowie psychiczne.

Co oferuje marka SleepMed?

Priorytetem marki SleepMed jest produkowanie elementów wyposażenia sypialni, które zapewnią klientom komfortowy i zdrowy sen. Choć główny cel przyświecający wytwarzaniu materaców to profilaktyka w obrębie prawidłowego funkcjonowania układu ruchu, warto mieć na uwadze to, że lepszy sen, który mogą one zagwarantować, z pewnością korzystnie wpłynie też na zdrowie psychiczne.

Asortyment SleepMed to głównie materace piankowe i hybrydowe. Bez względu na konkretną kolekcję, każde podłoże do spania jest wysokiej jakości, którą potwierdzają liczne certyfikaty (m.in. Oeko-Tex Standard 100 czy AEH). Potrzebne Ci stabilne wsparcie i elastyczność punktowa? Wybierz SleepMed Premium Plus. A może Twoje priorytety to sprężystość i wentylacja? Wówczas odpowiednią propozycją prawdopodobnie okaże się jeden z modeli z linii SleepMed Hybrid lub SleepMed Hybrid Plus.

Marka SleepMed ma coś do zaproponowania każdemu. W jej asortymencie nie brakuje rozwiązań ekologicznych, przyjaznych dla środowiska naturalnego. Seria SleepMed Natura obfituje w innowacje, które łączą w sobie zarówno przyjazność dla ludzkiego zdrowia, jak i brak negatywnego wpływu na Ziemię. Pianki Naturalis® czy HR Bio z pewnością zapewnią Twoim plecom precyzyjne wsparcie, a ich proces produkcji przeprowadzany jest w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Wybierając produkty SleepMed, masz pewność, że inwestujesz w swój sen, a tym samym – w zdrowie psychiczne. Ergonomiczne materace i poduszki SleepMed zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa i komfort, który jest niezbędny do efektywnego wypoczynku. Czerp satysfakcję z życia, dbając o swój sen z marką SleepMed. Twój codzienny komfort i zdrowie psychiczne są tego warte. Pamiętaj, że dobrze przespana noc to fundament dobrego samopoczucia i efektywności każdego dnia. SleepMed sprawi, że każdy dzień zaczniesz z nową energią i pozytywnym nastawieniem.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Premium Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.