Zdrowy sen umożliwia każdemu z nas prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także w korzystny sposób wpływa na samopoczucie człowieka. Z uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa sen, warto zadbać o komfortowe warunki do wypoczywania. Umożliwiają je trzy podstawowe elementy wyposażenia sypialni – łóżko, materac i poduszka. 

Łóżko – na czym polega jego wybór? 

Sypialnia to pomieszczenie, do którego udajemy się, by odpocząć. Z uwagi na to, warto wyposażyć ją w komfortowe łóżko gwarantujące zdrowy i spokojny sen. Jego wybór opiera się na rodzaju, gdyż na współczesnym rynku dostępne są m.in. łóżka drewniane, tapicerowane i kontynentalne. Każde z nich charakteryzuje się innymi cechami oraz właściwościami, które w dużym stopniu wpływają na jakość snu. Oprócz tego ważny jest rozmiar, czyli długość i szerokość. Łóżko z materacem 180×200 zalecane jest do sypialni małżeńskich, a węższe, 90×200 lub 120×200 – dla singli, nastolatków oraz osób starszych.

Materac – czym się wyróżnia? 

 Jak zapewnić sobie komfortowe warunki do wypoczywania?Na naszą jakość i długość snu wpływa przede wszystkim materac do spania. Jest to produkt, który został stworzony specjalnie w celu zagwarantowania nam wysokiej jakości wypoczynku w komfortowych warunkach. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez unikalną budowę umożliwiającą prawidłowe dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Poza tym tego typu podłoża do spania wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi, np. materac lateksowy 80×200 lub redukcją drgań, np. materac sprężynowy 120×200. Wyróżnić można również:

  • siedem stref twardości,
  • optymalną wentylacją wkładu,
  • wyjątkową trwałością i odpornością na odkształcenia.

Warto również zaznaczyć, że są one dostępne w różnych wariantach, a wszystko z uwagi na rodzaj wypełnienia i rozmiar.

Poduszka – jak wpływa na jakość snu? 

Trzecim elementem, który również w pozytywny sposób wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku, jest poduszka. Jej rola jest nieodzowna, gdyż gwarantuje prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, do których zaliczyć można głowę, barki i kręgosłup w odcinku szyjnym. Decydując się na tego typu produkt, warto pod uwagę wziąć:

  • twardość, która zapewnia ułożenie głowy,
  • rozmiar, który gwarantuje komfortowy wypoczynek,
  • rodzaj wypełnienia, które podzielić można na naturalne, syntetyczne i piankowe,
  • osobiste potrzeby użytkownika,
  • preferowaną pozycję do spania, gdyż na rynku wyróżnia się m.in. poduszka do spania na brzuchu czy boku.

Każdy z nas powinien przeznaczać 6-9 godzin dziennie na wysokiej jakości wypoczynek. W ten sposób możemy cieszyć się sprawnością fizyczną oraz umysłową, dzięki której możemy w efektywny sposób realizować swój dzień.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/