Sen odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas. W końcu to właśnie dzięki niemu organizm działa w prawidłowy sposób, a my cieszymy się dobrą pamięcią i efektywną pracą – zarówno fizyczna, jak i umysłową. Ważne jest jednak, aby przesypiać odpowiednią ilość godzin, w komfortowych warunkach. A jak je sobie zapewnić? 

Komfortowy sen – czyli jaki? 

Zdrowy i spokojny sen w dużej mierze uwarunkowany jest czynnikami biologicznymi, takimi jak genetyka czy wiek. Jednak my sami również możemy w korzystny sposób wpłynąć na jakość wypoczynku. Pomaga w tym przede wszystkim wyciszenie się przed snem. Oznacza to zrezygnowanie w telewizji czy telefonu około dwóch godziny przed zaśnięciem, a wybranie, np. książki lub medytacji. Inną kwestią jest spożycie lekkostrawnej kolacji, która nie będzie zalegać w żołądku oraz unikanie pobudzających ciało używek (kofeina, alkohol nikotyna), na rzecz ziołowych herbat. Dobrym wyborem będzie melisa, rumianek czy waleriana. Ważne są również odpowiednie warunki w sypialni, dlatego warto pod uwagę wziąć temperaturę oraz stopień nawilżenia powietrza. Ostatnią, ale najważniejszą kwestią jest prawidłowo skomponowane łóżko, które zostało wyposażone w komfortowe materace Fit.4.Sleep. Czym się wyróżniają oraz dlaczego warto w nie zainwestować?

Materace Fit.4.Sleep – jak wpływają na komfortowy wypoczynek? 

Komfortowy sen? Postaw na wygodne materace Fit.4.Sleep!Materace Fit.4.Sleep wyróżniają się certyfikatem jakości AEH, który potwierdza,  że produkty te spełniają najwyższe standardy w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Dostępne są w dwóch wersjach – z wytrzymałą i odporną na odkształcenia pianką wysokoelastyczną lub gwarantującymi wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań sprężynami kieszeniowymi. Wszystkie modele, w tym wąskie materace 90×200 cm, a także szersze – 140×200 cm zostały wyposażone w dwustronny pokrowiec typu lato/zima. Samo podłoże do spania jest w stanie zaoferować każdemu z nas:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną wentylację,
  • siedmioma strefami twardości,
  • dwiema twardościami – H2/H3 lub H3/H4.

Dla kogo materace Fit.4.Sleep będą idealne? 

Materace Fit.4.Sleep sprawdza się w niemalże każdej sypialni, nawet małej, a wszystko z uwagi na wąskie materace 80×200 cm. Oprócz tego będą odpowiednie dla alergików, a wszystko z uwagi na właściwości antyalergiczne oraz bezpieczne, nie nasilające alergii materiały. Do swoich indywidualnych potrzeb dopasują je także:

  • pasy i single,
  • osoby młodsze i starsze,
  • osoby cięższe i lżejsze.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ życia, z uwagi na co już dziś warto zadbać o komfortowe warunki i najwyższą jakość wypoczynku. W dużej mierze odpowiada za to prawidłowe dopasowanie podłoża do spania do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika.