Z roku na rok przybywa osób, które zmagają się z niedoborami snu. Najczęściej wynika to z trybu życia, nieregularnych godzin pracy i może prowadzić do nieprzyjemnych objawów, jak np. ciągłe uczucie zmęczenia czy gorsze samopoczucie. Z uwagi na to, wyróżnić można kilka metod umożliwiających zapobieganie niedoborom snu, a wśród nich jest wspomożenie sypialni w materace SleepMed. Dlaczego warto to zrobić? 

Czym są niedobory snu? 

Niedobór snu to stan, który można określić jako niewystarczająco długi czas wypoczynku lub jego niezadowalająca jakość. Często wpływa to niekorzystnie na zdrowie oraz samopoczucie człowieka, objawiając się przede wszystkim poprzez:

  • obniżoną odporność,
  • osłabiony metabolizm,
  • pogorszenie się zdolności fizycznych i psychicznych.

Niestety, żyjemy w dość stresujących czasach, w których jesteśmy zapracowani, przez co nie mamy czasu dla siebie. Jednak, mimo wszystko warto zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie oraz swój sen. Można to zrobić na wiele sposobów, które opisują zasady prawidłowej higieny snu, a najlepszą z nich jest zainwestowanie w materace SleepMed.

Na czym polega  prawidłowa higiena snu?

Jak zapobiec niedoborom snu Sprawdź materace SleepMedPrawidłowa higiena snu to nic innego, jak zbiór zasad, norm, a także zachowań, których przestrzeganie może pozytywnie wpłynąć na jakość oraz długość naszego wypoczynku. Uwzględnia się tutaj punkty, takie jak:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji 3 godziny przed snem,
  • unikanie używek w godzinach wieczornych, czyli kofeiny, alkoholu i tytoniu,
  • ograniczenie lub wyeliminowanie popołudniowych drzemek,
  • ustalenie jednej pory, w której będziemy kłaść się spać i wstawać.

Oprócz tego, dużą rolę ogrywa tutaj komfortowe łóżko, wyposażone w akcesoria, takie jak poduszka oraz odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika materace SleepMed.

Materace SleepMed – czym się wyróżniają? 

Materac to konstrukcja, która została stworzona w celu zagwarantowania nam najlepszego wypoczynku. Z uwagi na to, materace SleepMed wyróżniają się nie tylko unikalną budową, ale również licznymi właściwościami, które gwarantują zdrowy sen. Zaliczyć do nich można technologię Airforce umożliwiające wspomaganie cyrkulacji powietrza wewnątrz wypełnienia. W znacznym stopniu pozwala to na odparowanie wilgoci, tym samym zwiększając higieniczność i antyalergiczność podłoża. Co więcej, wykorzystano tutaj matę kokosową oraz odpinany top, co pozwala na regulowanie twardości, a także idealne dopasowanie jej do osobistych potrzeb użytkownika. Warto również zaznaczyć, że są to prosty ze statusem wyrobu medycznego, przez co mają korzystny wpływ na kręgosłup – zdrowy i schorowany.

Wyeliminowanie niedoborów snu to prawdziwe wyzwanie, jednak warto spróbować i uregulować swój cykl snu. W ten sposób będziemy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/