Sen to potrzeba biologiczna, na którą każdy człowiek poświęca średnio ⅓ swojego życia. To naprawdę dużo czasu, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by były to godziny spędzone możliwie jak najlepiej. Jak to zrobić?

Dobrze dobrany materac podstawą zdrowego snu

Wiele mówi się o zdrowych nawykach, które mają na celu poprawienie jakości snu. Wśród nich wymienia się między innymi regularne wietrzenie sypialni, dzięki któremu w pomieszczeniu panuje przyjemna atmosfera. Nie bez znaczenia pozostaje również dbanie o możliwie jak najbardziej schematyczny tryb życia – zasypianie i wstawanie o podobnej godzinie to klucz do sukcesu dla osób, które mają problem z efektywnym snem. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to czynniki, o które warto zadbać, jeśli chce się czuć prawdziwie wypoczętym. Jak się jednak okazuje, równie ważny, o ile nie ważniejszy, jest dobrze dobrany materac. Podłoże do snu jest kluczowe, ponieważ to właśnie ono odpowiada za odpowiednie ułożenie ciała użytkownika i zapewnia mu komfort użytkowania.

Budowa materacy sprężynowych

Materac sprężynowy - czym się charakteryzuje?Podłoża do snu zbudowane na bazie sprężyn, bez względu na to, czy jest to materac sprężynowy 80×200, czy wyroby w rozmiarze King Size, mają podobną budowę.

  • Sprężyny kieszeniowe lub multipocket stanowią bazę wyrobu. Są to ruchome elementy, które uginają się pod wpływem nacisku osoby śpiącej i dopasowują się do jej anatomicznej budowy ciała. Dzięki temu podłoża stają się niezwykle wygodne i zaskakująco odporne na odkształcenia.
  • Pianki to warstwy, które posiadają szereg pozytywnych właściwości. W materacach sprężynowych stosuje się je w celu amortyzacji działania sprężyn i podniesienia komfortu użytkowania. W produktach tego typu najczęściej spotyka się surowce termoelastyczne, wysokoelastyczne, a także lateksowe.
  • Pokrowiec to wierzchnia warstwa, która znajduje się najbliżej ciała użytkownika. Choć jego znaczenie często jest bagatelizowane, warto zwracać uwagę na jego rodzaj i jakość. Materiał powinien być trwały i antyalergiczny, by nie podrażniał skóry użytkownika i jak najdłużej pozostał w nienaruszonym stanie.

Materac sprężynowy – jaki model wybrać?

Rynek sypialniany przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit. Osoby zainteresowane zakupem nowego materaca mają do wyboru całą masę ciekawych propozycji. Jedną z nich jest Hilding Tango, czyli sprężynowy materac kieszeniowy, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała podczas snu i zapewnia wygodny i nieprzerwany sen. Na szczególną uwagę zasługuje również model Hilding Makarena, w którym sprężyny Multipocket zostały uformowane w siedem stref twardości, dzięki czemu każda część ciała jest podpierana w sposób indywidualny.

Materac sprężynowy to idealne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na doskonałym dopasowaniu podłoża do ciała oraz na niebywałej wygodzie. Jeśli zależy Ci na produkcie, który będzie inwestycją na lata, nie zastanawiaj się!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/