Wybór odpowiedniego materaca do sypialni ma kluczowy wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Spanie na dobrze dobranym podłożu pozwala na efektywną regenerację całego organizmu w trakcie snu, dzięki czemu wstajemy wypoczęci i pełni energii. Na szczególną uwagę zasługują między innymi materace naturalne, które oprócz wielu dobroczynnych dla zdrowia właściwości są w pełni ekologiczne.

Materace naturalne – właściwości

W odpowiedzi na stale zmieniające się potrzeby konsumentów, a także w trosce o środowisko powstały materace naturalne, które wyróżniają się wieloma dobroczynnymi właściwościami dla zdrowia użytkownika. Wyróżniają się przede wszystkim innowacyjną budową, a także zastosowaniem nowoczesnych komponentów wysokiej jakości. Zastosowane w ich wnętrzu materiały są bezpieczne nie tylko dla ekosystemu, ale także dla organizmu osoby śpiącej. Na uwagę zasługuje między innymi fakt, że wykorzystane do produkcji elementy wykazują liczne właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu zapewniają zdrowy i spokojny wypoczynek każdej nocy. Warto również wspomnieć, że użyte do budowy materacy naturalnych pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, które zastępują sztuczne związki chemiczne, mogące wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia skórne. Do budowy tego typu modeli wykorzystano także inne ekologiczne surowce, jak chociażby len czy organiczną bawełnę, które wspomagają efektywną regenerację w czasie wypoczynku.

Innowacyjna budowa Hilding Bora

Innowacyjne materace naturalne - czym wyróżnia się Hilding BoraPrzeglądając ofertę materacy naturalnych dostępnych aktualnie na rynku, możemy natrafić na innowacyjny model Hilding Bora. Jest to produkt zbudowany na bazie trzech nowoczesnych pianek, które połączone w całość zapewniają doskonałe podparcie dla całej sylwetki, wspomagające rozluźnienie i dogłębną regenerację mięśni w trakcie snu. Pierwszą warstwę stanowi termoelastyczna pianka ViscoBio nasączona olejem rycynowym, idealnie reagująca na ciepło ciała użytkownika, zapewniając optymalne dopasowanie się do wszystkich partii ciała. W środku tego materaca znajduje się wysokoelastyczna pianka HR Bio, posiadająca wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Przede wszystkim warto wspomnieć, że posiada ona otwartokomórkową budowę, dzięki której możliwe jest nie tylko bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, ale także wpływa to na doskonałe podtrzymanie sylwetki przez całą noc. Z kolei rdzeń modelu Hilding Bora stanowi twarda pianka FlexiFoam Bio, dające osobie śpiącej stabilne podparcie z zachowaniem odpowiedniej sprężystości i elastyczności powierzchni.

Dla kogo Hilding Bora to dobra opcja?

Materac termoelastyczny Hilding Bora to twardy model, co oznacza, że sprawdzi się przede wszystkim u osób, ważących od 80 do 100 kg. Będzie także dobrym wyborem dla par – nawet tych o dużej różnicy w wadze, ponieważ doskonała elastyczność powierzchni, a także odpowiedni stopień twardości zapobiegnie zapadaniu się sylwetki czy przenoszeniu drgań na całą powierzchnię podczas zmian pozycji. Produkt ten to idealna opcja również dla wszystkich, którzy uprawiają sport oraz prowadzą aktywny tryb życia – za sprawą optymalnego dopasowania się podłoża do ciała użytkownika możliwa jest efektywna regeneracja mięśni, a także bardzo dobre dotlenienie tkanek. Za sprawą zastosowania wielu naturalnych komponentów materac ten sprawdzi się także wśród alergików, ponieważ dzięki optymalnej wentylacji wewnątrz wkładu oraz zastąpieniu sztucznych związków chemicznych naturalnymi olejkami skutecznie ograniczone zostaje rozwijanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Materac naturalny Hilding Bora to świetny wybór dla wszystkich, którzy nie tylko cenią sobie najwyższą jakość wypoczynku, ale także żyją na co dzień w zgodzie z ekosystemem i chcą mieć realny wpływ na ograniczenie śladu węglowego.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/