Ciąża to bardzo ekscytujący czas, który wiąże się z przygotowaniami do powitania nowego członka rodziny. Przyszli rodzice muszą regularnie kontrolować przebieg ciąży, planować przyszłość, wymyślać imię dla wyczekiwanego maluszka… W natłoku obowiązków łatwo zapomnieć o priorytetach. Jednym z nich jest urządzenie pokoju dziecięcego i skompletowanie wyprawki. W pewnym momencie nadejdzie czas, w którym trzeba będzie wybrać łóżeczko, a wraz z nim – odpowiedni materac dla noworodka.

Antyalergiczność i antybakteryjność

Skóra małych dzieci jest wysoko wrażliwa, dlatego jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać to to, aby wybrać materac antyalergiczny i antybakteryjny. Takim produktem jest Hilding Safety Smyk – wszystkie materiały zastosowane w produkcji tego wyrobu są bezpieczne dla zdrowia. Nie zawierają szkodliwych substancji i nie wywołują alergii, dzięki czemu rodzice nie muszą się martwić o ewentualne podrażnienia. Właściwości antybakteryjne sprawiają, że we wnętrzu i na powierzchni wyrobu nie gromadzą się roztocza i bakterie. Na plus jest również to, że powyższe właściwości zapobiegają tworzeniu się nieprzyjemnego zapachu. Model Safety Smyk powstał z połączenia innowacyjnej pianki poliuretanowej FlexiFoam oraz pianki wysokoelastycznej. Takie zestawienie ma masę zalet, ale jedną z większych jest odporność na odkształcenia. To bardzo ważne, ponieważ materace dla noworodków powinny dopasowywać się do naturalnych krzywizn ciała, ale nie mogą zostawać w konkretnym ułożeniu na stałe. Struktura i gęstość została dobrana w taki sposób, aby zapewniała stabilne podparcie i nie zmuszała do zbędnych naprężeń.

Materace dla noworodka - wybierz mądrze!Najwyższy poziom higieny snu

Bardzo ważne jest to, aby zapewnić dziecku możliwie jak najbardziej higieniczny sen – właśnie dlatego na rynku są dostępne niecodzienne rozwiązania, które znacząco wpływają na odpowiednią wentylację i zachowywanie czystości. Hilding Kołysanka to materac, którego wnętrze jest wypełnione wyżej wspomnianą pianką poliuretanową FlexiFoam, ale nie tylko! Jedną, bardzo ważną warstwę stanowi mata kokosowa. Kokos ma to do siebie, że zwiększa twardość podłoża, ale zachowuje przy tym sprężystość. Jego dodatkową zaletą jest fakt, iż doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów na powierzchni oraz wewnątrz.

Na tym nie koniec zalet

Powyższe modele są produkowane przez znanego i cenionego producenta, który zadbał dosłownie o każdy szczegół. Zostało to zauważone przez Instytut Matki i Dziecka, który wydał pozytywną opinie zarówno dlamodelu Kołysanka, jak i Safety Smyk. Oznacza to, że te materace spełniają rygorystyczne zasady higieny i wszelkie normy bezpieczeństwa. W przypadku obu modeli zostały zastosowane nowoczesne pokrowce, które zachwycają swoimi własnościami i niesamowitym designem. Są w pełni bezpieczne dla dzieci i – co szczególnie ważne dla rodziców – są bardzo odporne na zabrudzenia. Zostały wyposażone w funkcjonalne zamki rozdzielcze, które przyspieszają i ułatwiają proces zdejmowania i zakładania pokrowca z powrotem – dzięki temu pranie nie jest tak długim i żmudnym obowiązkiem.

Materace szwedzkiej firmy to doskonały wybór również dla najmłodszych miłośników zdrowego i efektywnego snu. Producent zwraca uwagę na potrzeby wszystkich klientów i wprowadza ulepszenia w życie bardzo szybko. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup materaca Hilding Safety Smyk lub Hilding Kołysanka. Gwarantujemy, że utulą do snu prawie tak dobrze, jak ramiona ukochanego rodzica!