Dużo mówi się o tym, aby urządzać sypialnie zgodnie z porą roku. Dlaczego? Jak się okazuje, odpowiednio przygotowana na lato przestrzeń umożliwia nam relaks pomimo panujących na dworze upałów. Co więcej, przebywanie w uporządkowanej i właściwe udekorowanej przestrzeni możemy się spokojnie wyspać. Zatem, jak przygotować sypialnie na lato?

Krok pierwszy – wymiana kołdry

Kołdra na lato idealnie sprawdza się, gdy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na poziomie przynajmniej 21 stopni. Tego typu modele charakteryzują się przeciwnością, wysokim stopniem cyrkulacji powietrza oraz dobrym odprowadzaniem wilgoci. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto uwzględnić:

  • rozmiar – zależy on od tego, czy śpimy sami, czy z partnerem,
  • gramatura – latem stawiamy na modele o niższej gramaturze,
  • rodzaj wypełnienia – dobrym wyborem będą tutaj modele z wypełnieniem syntetycznym.

Krok drugi – poszewki i prześcieradło

Jak przygotować sypialnię na lato?Jak się okazuje, nie tylko kołdra może nam pomóc przetrwać upalne nocy. Decydując się na pościel wykonaną z bawełny, satyny czy jedwabiu, mamy gwarancję przyjemnego uczucia chłodu. Co więcej, tego typu modele są eleganckie, a także miłe w dotyku. Jednak nawet latem zdarzają się chłodne noce. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie prześcieradło welurowe, czyli wykonane z ciepłego, aksamitnego w dotyku materiału.

Krok trzeci – moskitiery lub łóżko z baldachimem

Latem ciężko spać przy zamkniętych oknach. Jednak ich otwarcie często wiąże się z wizytą komarów, które wydają nieznośne i niezwykle drażniące bzyczenie. Utrudnia to zasypianie, dlatego warto zainwestować w moskitiery na oknie lub lekki baldachim wokół łóżka. Niezapomniany również o materacu, gdyż odpowiada on za zdrowy i spokojny wypoczynek. Wszystko z uwagi na fakt, iż jest w stanie wspierać sylwetkę użytkownika, dzięki czemu nasze ciało może się zregenerować.

Krok czwarty – zasłonięte okna

Szczelnie zasłonięte okna to priorytetowa sprawa – zwłaszcza w sypialni. Im mniej światła dostaje się do pomieszczenia, tym mniejsza szansa, że zakłóci ono wydzielanie melatoniny. Aby móc zasłonić okno, możemy postawić na:

  • żaluzje,
  • rolety,
  • zasłony blackout.

Przy ich wyborze stawiajmy na modele w jasnych kolorach, które będą odbijać promienie słoneczne.

Krok piąty – rośliny nawilżające powietrze

W sypialni ważny jest odpowiedni mikroklimat – zwłaszcza latem. W tym celu świetnie sprawdza się rośliny oczyszczające i nawilżające powietrze, do których zaliczyć można:

  • skrzydłokwiat,
  • sansewierie,
  • bluszcz.

Lato to dla wielu z nas najlepszy okres w ciągu roku. Możemy podróżować lub miło spędzać czas na dworze. Niestety jednak wysoka temperatura często utrudnia zasypianie, z uwagi na co, warto odpowiednio przygotować swoją sypialnię na lato!